Google, Haritalar uygulamasında sokaklardaki trafik ışıklarını gösterecek

Google Haritalar günlük olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama. Bunun için Google, Haritalar uygulamasına yeni özellikler getirerek uygulamayı daha iyi hale getirmeye çalışıyor. Trafik ışıklarını sokakta gösterebilmek için yapılan testler bunlardan en iyisi. Bu özellik şu anlık sadece Android’de kullanıma açık olacak gibi görünüyor.

Apple bu özelliği iOS 13 ile geçen yıl Apple Haritalarda kullanıma sunmuş, sürücülere bilgi veren trafik ışıkları ve “dur işaretleri” eklemişti. Bugüne kadar Google bu özelliği Haritalarına eklememişti. Fakat Droid-life okuyucularından birinin paylaştığı ekran görüntüleri Google’ın etraftaki trafik ışıklarını göstereceğini ortaya çıkardı.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde trafik ışığı simgelerini görebilirsiniz. Bu simgeleri ilk bakışta görmek oldukça zor ve Google henüz trafik ışıkları ile kullanıcılara pek bilgi vermiyor gibi görünüyor. Fakat bu simgeler başlangıç için iyi bilgiler sağlayabilir.

Droid-Life okuyucusu tarafından paylaşılan ekran görüntüleri

Bu özellik gideceğiniz rotalarda çok fazla trafik ışığının olup olmadığını görebilmeniz açısından oldukça faydalı. Bu da trafik ışıklarında fazla zaman harcamak istemeyen insanlara pek çok fayda sağlayabilir.