Samuray Jack’in oyunu çıkıyor!

Adult Swim çoğumuzun bildiği ve sevdiği animasyon serisi Samuray Jack’in oyununun Ağustosun 21’inde çıkacağını duyurdu. Oyunun ismi ise “Samurai Jack: Battle Through Time”. Oyun Switch, PS4, Xbox One ve PC’de satışa sunulacak. PC’de Steam ve Epic Games mağazalarından satın alınabilecek. Naruto to Boruto: Shinobi Strike oyununun da geliştiricisi olan Soleil Games tarafından yapılan oyun 40 dolara satışa sunulacak. Türkiye’de oyunun fiyatının ne olacağını bilemiyoruz.

Oyunun hikayesi Samuray Jack serisinin baş yazarı olan Darrick Bachman tarafından yazıldı. şte Samurai Jack: Battle Through Time oyununun hikayesi animasyon serisinde işlenen Jack’in başka bir zamana hapsolmasını takip edecek. Animasyon serisinden de hatırlayacağınız üzere Jack şeytani varlık Aku’yu yok etmeden önce Aku Jack’i kendi şeytani ruhunun hakim olduğu alternatif bir geleceğe göndermişti. Jack ise bir çıkış yolu bulup Aku’yu yok etmenin yollarını arıyordu. Bu hikaye birçok Samuray Jack hayranının aşina olduğu karakterleri ve düşmanları içerek.

Aşağıdaki fragmanda da görebileceğiniz üzere Samuray’ı oynarken bir makineli silah da dahil olmak üzere birçok silahı kullanabileceksiniz. Oyunda yüzlerce silah olacak. Ayrıca Samuray’ın tamamen traşlı olan hali ve daha sakallı ve düzensiz olan hali olmak üzere 2 halini de oynabileceksiniz gibi görünüyor.

Diğer birçok oyunda olduğu gibi oynadıkça yeni kombolar açabilecek ve yetenek ağacınızı geliştirebileceksiniz. Oyunla ilgili daha fazla bilgi 23-25 Temmuz arasında yapılacak olan Adult Swim Con’da verilecek.

Oyun içinden alınan ekran görüntülerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.gamespot.com/images/1300-3711322