Sony Epic Games’e 250 milyon dolarlık yatırım yaptı!

Epic Games son zamanlarda yaptığı birçok indirim ve bedava oyun kampanyaları ile adından çokça söz ettirmişti. Bununla birlikte pek çok kullanıcı kazanmayı da başardı.

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite’ın da geliştiricisi olan Epic Games’e Sony tarafından 250 milyon dolarlık bir yatırım geldi. Bu yatırım ile Sony Epic Games’te azınlık hissedarı olmuş olacak.Bu yatırım Playstation oyun konsolu üreticisi olan Sony ile Unreal Engine oyun motorunun sahibi Epic Games’i yakınlaştıracak.

Şirketler açıklamalarında “zaten yakın bir ilişki içerisindeydik.” şeklinde konuştu ve “bu yatırım ile ilişkilerimizi geliştireceğiz” şeklinde eklediler.

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida bir ifadesinde; “Epic Games’in grafik gibi alanlardaki güçlü teknolojisi, Unreal Engine ve diğer yeniliklerle beraber onları oyun motoru sektörünün en yukarısına taşıyor” dedi. Devamında ise “Sadece oyunlarda değil, aynı zamanda hızla gelişen dijital eğlence dünyasında tüketicilere ve genel olarak sektöre değer katmak için Epic Games ile daha fazla işbirliği fırsatlarını keşfedeceğiz. ” şeklinde konuştu.