Twitch, Donald Trumph’ın hesabını askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump son zamanlarda sosyal medya devlerinden çok sert tepkilerle karşılaşıyor. Bunların arasına bu defa en büyük canlı yayın platformu Twitch katıldı.

Twitch, ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını geçici olarak askıya aldı. Şirket, Trump’ın Tulsa’daki seçim mitinginden yaptığı yayının ve Trump’ın 2016’daki seçim kampanyalarından birinin tekrar yayınının nefret davranışı ve taciz politikalarını ihlal ettiğini dile getirdi. Twitch Başkan Trump’ın Meksikalı göçmenler hakkında yaptığı olumsuz yorumlara dikkat çekti.

Engadget‘e konuşan şirket, “Politikalarımız doğrultusunda Donald Trump’ın kanalını yayında yaptığı yorumlar nedeniyle askıya aldık.” dedi.

Trump’ın 2020 seçim kampanyası ekibi geçtiğimiz ekim ayında bir Twitch hesabı oluşturmuştu. Şirket, hesap oluşturulduğunda Trump’ın medya ekibine politikacılara herhangi bir istisna yapmayacaklarını açıkça belirttiklerini söyledi. Ayrıca şirket, “Diğer herkes gibi Twitch’teki politikacılar da Hizmet Şartlarımıza ve Topluluk Kurallarımıza uymak zorundadır”, “Politik veya haber değeri olan hiçbir içerik için istisna söz konusu olamaz, bize bildirilen ve kuralları ihlal eden içeriklere karşı hareket geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.engadget.com/twitch-suspends-donald-trump-account-174145621.html